O obchodu

Booking je tu proto, abyste už nikdy neměli problém s rezervací svého ubytování ať je to v New Yorku nebo v nějaké zapadlé vesničce v Thajsku. Na Bookingu jsou statisíce ubytovacích zařízení s detailními fotkami, ze kterých si můžete snadno a jednoduše vybírat. Stačí vyplnit destinaci, zadat termín cesty a počet osob. Ve výsledcích vyhledávání pak můžete filtrovat podle vašeho rozpočtu na noc, zařízení hotelu nebo vybavení pokoje. Dále lze řešit také formu stravování, rezervační podmínky nbeo samotný typ ubytování.

A vyhledávat můžete také na mapě - Booking zobrazí vyhledaná ubytovací zařízení na mapě se vypsanou vzdáleností od centra vyhledávání a vy tak můžete vizuálně porovnávat lokality a vybírat opravdu to nejvhodnější ubytování.

Rezervace pobytu

Pokud máte vybráno kam, kdy a s kým pojedete, pak není nic jednoduššího než si hotel zarezervovat. Je to otázka několika kliknutí, stačí si vybrat typ pokoje (jednolůžkový, dvou lůžkový, třílůžkový nebo apartmán s více ložnicemi aj.) případně postele (manželská, oddělená…), zadat svou kreditní nebo debetní kartu pro ověření vašeho zájmu (nebude vám nic naúčtováno, dokud pobyt neprovedete) a je to hotovo.

Storno rezervace 

Rušení rezervací je stejně snadné jako jejich provedení. V závislosti na typu ubytovacího zařízení a jeho podmínkách lze provádět storno někdy dokonce i jen dva dny před pobytem. Vše se dočtete v podmínkách rezervace, které si můžete přečíst jak před rezervací tak i po ní v potvrzující emailové zprávě. Co se stornopoplatků týče, je více situací, které mohou nastat - pokud jste však zvolili rezervaci s možností zrušení zdarma, pak vám nebudou účtovány žádné poplatky.

Jak se na Bookingu platí za pobyt?

Booking je pro své uživatele vždy úplně zdarma, poplatky za své služby vybírá od hotelů, které si také stanovují své platební podmínky. Některá ubytovací zařízení vyžadují platbu předem, v mnoha se ale platí při příjezdu nebo naopak po skončení pobytu. Platit můžete samozřejmě i dopředu přes Booking.

5 tipů jak ušetřit na rezervaci ubytování

Chcete při rezervaci ubytování co nejvíce ušetřit a využít při tom maximálně všech výhod? Tady je pět tipů jak na Bookingu najít krásné pokoje s nadstandardními službami a výhodami a za příznivou cenu.

 1. Čím dřív rezervaci provedete, tím bude výhodnější. Jelikož se ceny pokojů často mění podle nejrůznějších situací, je vhodné provést rezervaci co nejdříve a vyhnout se tak předraženému pobytu. Na cenu mají vliv nejčastěji různé společenské události jako je např. veletrh, nebo nějaká sportovní událost. Např. v oblíbeném Norimberku mohou ceny pokojů v období vánočních trhů být až desetinásobné. Naopak běžné víkendové pobyty seženete na poslední chvíli často nejlevněji díky snaze hotelů naplnit své ubytovací kapacity.

 2. Využijte programu Genius, který je otevřený všem, kdo přes Booking provedou aspoň 5 rezervací. Po registraci do programu dostanete nejen slevu ve výši 10% ale můžete získat i další výhody, jako je např welcome drink, nebo dřívější příjezd či pozdější odjezd. Každé hotel či ubytovací zařízení má vlastní akce.

 3. Platba dopředu se vyplatí. Pokud se vzdáte možnosti zrušit rezervaci, protože na 100% víte, že pojedete, tak si můžete při platbě dopředu přijít na cenu klidně i o několik set korun lepší.

 4. Zařiďte si cestovní pojištění online, je to jednoduché, rychlé a můžete porovnat mezi sebou více pojiš’toven a získat tak opět nejlepší možnou cenu.

 5. Využijte Slevmi - stačí se na Booking prokliknout přes Slevmi a získáte kromě výše uvedených slev ještě navíc 2,4% odměnu. Při ceně pobytu, která je nejčastěji největší položkou celé dovolené jsou to další chytře ušettřené peníze, které můžete využít např. na nákupy nebo si dát něco dobrého.


Podmínky obchodu

Vaše odměna se počítá z částky zaplacené za Vaši objednávku (bez DPH, bez ceny za dopravu a také bez využitých věrnostních odměn). Odměna se vztahuje také na nákupy za akční ceny. Pokud ale využijete např. slevový kupón, který nepochází z webu slevmi.cz, tak odměna nemusí být připsána. V zahraničních obchodech může při výpočtu Vaší odměny dojít k malým odchylkám vlivem kurzového rozdílu.

Připisování odměn je prakticky bezchybné, může se ale stát, že např. díky technickému problému na straně webového prohlížeče nebude odměna připsána. V tom případě nás prosím kontaktujte pomocí formuláře pro garanci spokojenosti a my vzniklou situaci obratem vyřešíme.

Booking.com slevy a slevové kupóny, které jste již zmeškali

15 %
Sleva minimálně 15 % na prázdninové pobyty na Booking.com!
 • 3,4 % zpět z nákupu
 • skončila 31.8.2020
-20%
Vysněná dovolená na Slovensku s 20% slevou
 • 3,4 % zpět z nákupu
 • skončila 31.5.2020
Prázdninové destinace v České republice - nejlepší výběr na Booking.com
Prázdninové destinace v České republice - nejlepší výběr na ...
 • 3,4 % zpět z nákupu
 • skončila 31.8.2020
-15%
Sezónní nabídky na Bookingu - pospěšte si, dokud je kam jet!
 • 3,4 % zpět z nákupu
 • skončila 31.8.2020